İndirim!

Girişimciler İçin Değeri Görselleştirme Eğitimi

120 90 KDV Dahil

Tarih:8/02/2021, Saat: 19:00
Eğitim Süresi: 2 Saat

Kategoriler: Etiketler: Product ID: 2291

EĞİTİM İÇERİĞİ

Görsel iletişim oluşturduğunuz veya oluşturmaya çalıştığınız değeri hedef kitlenize daha iyi ifade edebilmenizi sağlar. Sahip olduğunuz değeri görsel olarak ifade etmenizin önemini, bunun arkasındaki teoriden yani görsel iletişimin gücünden, görsel tasarım disiplininden bahsedeceğiz. İyi bir şekilde kullanıldığında görsel iletişimin size ne gibi büyük avantajlar sağladığını inceleyeceğiz.

İster kartvizit ister bir ürünün ambalajı olsun tasarım bulunduğu her yerde bir hikaye anlatır. Bu sadece markanız için geçerli değil. Çalıştığınız bir şirkette yöneticilerinize, müşterilerinize veya potansiyel müşterilerinize karşı gerçekleştireceğiniz bir sunumda mesajınızı daha iyi iletmenizi ve özgün olmanızı sağlar. Kişisel markalaşmanız, kariyeriniz veya şirketinizin profesyonelliği gibi alanlarda sizi mesleki olarak ileri bir konuma taşıyacaktır.

Bu eğitimin odak noktası, sizlerin fikirlerinizi, projelerinizi, ürünlerinizi kısaca oluşturduğunuz veya oluşturmaya çalıştığınız değeri kullanıcılarınıza, müşterilerinize daha iyi ifade edebilmenizi ve bu alanda avantaj sağlamanıza yardımcı olmaktır. Çizim veya grafik/tasarım becerilerine sahip olmanıza gerek yoktur. Görsel olarak iletişim kurma becerinizi geliştirmek ve daha geniş bir izleyici kitlesiyle daha derin bir bağlantı kurmanıza yardımcı olmak için oluşturulmuştur.

Bu eğitimin sonunda “tasarımı” iletişim kurmanın etkili bir aracı olarak kavramanızı, stratejinizi bu doğrultuda gözden geçirmenizi ve tasarımı bizzat deneyimlemenizi amaçlıyorum.

Eğitimin Konu Başlıkları

Görsel İletişimin Amacı
Eğitimin Amacı
Eğitimde Neler Öğrenilecek?
Neden Öğrenmek Gerekli?
Eğitim Sayesinde Nelerin Üstesinden Gelinecek?

Görsel Tasarım Kavramı
Tasarım Ne İçindir?
Görseller Neden İşe Yarar?
Görsel İletişimin Avantajları
Grafik Tasarımın Temel Prensipleri
Grafik Tasarımın Türleri

Değer Nasıl Görselleştirilir?
Tipografi
Renk
Hizalama
Görsel
Beyaz alan
Değeri Görselleştirme Çeşitleri

Tasarım Yolculuğu
Problemin tanımlanması
Bilgi toplama süreci Çözüm Bulma
Yaratıcılık
Uygulama

Ücretsiz Araçlar & Kaynaklar
Değerinizi görselleştirmek için kullanılabilecek en basit ve ücretsiz araçlarla ilgili bilgiler verilecek.. Bunun yanı sıra tasarım aşamasında yararlanılabilecek  ücretsiz kaynaklar ve araştırmalar sırasında izlenebilecek yolları anlatılacak.

EĞİTMEN HAKKINDA

CAN PEKİN

Yaklaşık 9 senedir görsel tasarım alanında aktif olarak çalışmaktadır. Dijital ajanslar ve teknoloji şirketlerinde, Grafik Tasarım Uzmanı olarak başladığı kariyerine Görsel Tasarım Ekip Lideri olarak devam etmiştir. Bu süreçte birçok mobil uygulama ve websitesi projesinde yer almış, ARVRMR platformları için geliştirilen ileri teknoloji uygulamalarının UI/UX başta olmak üzere tüm görsel tasarım çalışmalarının proje yöneticiliğini üstlenmiştir. Bunun dışında grafik tasarım temeli itibariyle çalıştığı markaların logo ve kurumsal kimliklerini, konvansiyonel pazarlama materyallerini, sosyal medya görsellerinin hazırlanması ve sosyal medya hesap yönetimi üzerine çalışmalar yapmıştır. Arayüz tasarımı, grafik tasarım ve dijital tasarım üzerine uzmanlaşarak pek çok projenin hem üretim hem de yöneticilik süreçlerinde görev almıştır. Kariyeri boyunca Teknosa, Pfizer, Gillette, İstanbul Büyükşehir Bld. Mado, Ofçay, Vestel, Yiğit Akü, Hacettepe, FNSS, Havelsan, Kale, TUSAŞ, JW Marriott, STM, Eaton gibi büyük markalarla çalışmıştır. Bir ürünün, logo, kurumsal kimlik, dijital marka kimliği, sosyal medya, dijital pazarlama materyalleri gibi A’dan Z’ye her aşamasında çalışmış, görsel iletişim ve dijital iletişim üzerine uzmanlaşmıştır.

Eğitmen hakkında detaylı bilgiye https://taplink.cc/canpekin adresinden ulaşılabilir.

KİMLER FAYDALANABİLİR ?

Yaratmış olduğu değeri ulaşmak istediği kitleye en etkili biçimde aktarmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

 • Markasını görünür kılmak ve bu görünürlüğü standardın üstünde oluşturarak mevcut algının dışında bir fark yaratmak isteyen,
 • Değeri görselleştirme yoluyla işini bir sonraki seviyeye taşımak isteyen, görselliğiyle değeri markalaştırmayı hedefleyen,
 • İletmek istediği mesajı tasarımla daha okunaklı, ilgi çekici ve akılda kalıcı hale getirmek isteyen,
 • Sunum, sosyal medya vb. görsel materyallerin dahil olduğu tüm iletişim kanallarındaki markalaşma süreçlerinde, sunduğu hizmeti veya değeri en doğru ve en etkili şekilde göstermek isteyen kişiler,
 • Kişisel markalaşma üzerine çalışmalar yapan ve kendi markasını oluşturan veya oluşturma aşamasında olan kişiler için faydalı bir eğitim olacak,
 • Bu eğitim kendilerine markalama yolunda yol gösterici olacaktır.Kimler Katılabilir?
  Firmaların dijital pazarlama departmanlarında çalışanlar
  Firmaların ürün müdürleri ve proje yöneticileri
  Kendisini bu alanda yetiştirmek isteyenler
  Grafik ve web tasarımcılar
  Yeni bir kariyer oluşturmak isteyenler
  Sosyal medya, pazarlama, tasarım, yazılım departmanında çalışanlar,
  Kendi işini kurmak isteyenler
  Girişimciler
  Satış ve pazarlama alanında çalışanlar
  Kurumsal iletişim alanında çalışanlar

Title:
Girişimciler İçin Değeri Görselleştirme Eğitimi

Zaman:
02/08/21, 19:00

Saat Dilimi:
Europe/Istanbul

Minimum 4 characters
E-bültenimize üye olun, hukuk alanında son gelişmeler ve güncel eğitimlerimizden haberdar olun.
This is default text for notification bar