İndirim!

Kişisel Veri İşleme Envanteri Hazırlama Eğitimi

(1 müşteri incelemesi)

120 100 KDV Dahil

Sertifikalı Eğitim

Eğitim Türü
Video
Eğitim Süresi
2 saat
Eğitim Puanı
Kategoriler: Etiketler: Product ID: 1839

EĞİTİM İÇERİĞİ

2016’da yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, veri sorumlusu olarak adlandırdığı şirket, kurum veya kuruluşların yapması gereken ve mevzuatımızda daha önce yer almayan pek çok iş ve işlemi de beraberinde getirdi; Bu işlemlerin yapılmamasına da ağır idari ve cezai sorumluluklar bağladı. Kanuna uyum için yapılması gereken temel işlemlerin başında gelen “Kişisel Veri İşleme Envanteri” hazırlamak, bu konuda kaynak ayrılmasını gerektiren ve titizlikle gerçekleştirilmesi zorunluluğunu içeren detaylı bir faaliyet olarak veri sorumlularının karşısına çıktı. Her ne kadar Kişisel Verileri Koruma Kurumu bu konuda bir Rehber yayımlayarak temel beklentileri veya gereklilikleri somutlaştırmaya gayret etmekte ise de, uygulamada 6998 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyum için çalışan veri sorumlularının çeşitli zorluklarla karşılaştığı ve bunları aşabilmek için temel düzeyde de olsa deneyim aktarımına ihtiyaç duyduğu gözlenmektedir. Bu eğitimimizde, bahsedilen ihtiyaç dikkate alınarak, kişisel veri işleme envanterinin hazırlanması ve fonksiyonlarına ilişkin hususları değerlendiriyoruz.

 

Eğitim Başlıkları
  • Kişisel Veri İşleme Envanteri Nedir?
  • Kişisel Veri İşleme Envanteri Nasıl Hazırlanmalıdır?
  • Kişisel Veri İşleme Envanteri Hazırlamanın Yararları (hazırlamamanın riskleri) Nelerdir?
  • Kişisel Veri İşleme Envanterinin Fonksiyonları Nelerdir?
  • Kişisel Veri İşleme Envanterinden Çıkartılacak Sonuçlar Nelerdir?

07.09.2020 tarihli canlı eğitime ilişkin video kaydıdır.

Eğitim sırasında katılımcılar tarafından sorulan sorular:

1- İşyeri çalışanları kişisel veri işleme envanterine uyumlu iş ve işlem yapmaları konusunda denetlenmeli midir?

2-Kişisel veri işleme envanteri ne sıklıkla güncellenmelidir?

3- Otomatik olmayan yollarla  işlenen kişisel veriler kişisel veri işleme envanterine kaydedilmeli midir?

4- Kişisel veri işleme envanteri hazırlamak için önerebileceğiniz programlar nelerdir?

AV. M.HAKAN ERİŞ

Çalışmalarını kişisel verilerin korunması hukuku, inşaat hukuku, ticaret hukuku ve bilişim hukuku alanlarında yoğunlaştırmıştır, Yerli ve yabancı iştiraki şirketler ile kamu kurum ve kuruluşlarına danışmanlık hizmetleri vermektedir. İzmir Metrosu inşaat ihalelerinde ve ülkemizin en eski fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda danışmanlık yapmıştır. Birçok uluslararası spor organizasyonlarında hukuk müşavirliği görevlerinde de bulunmuştur. Genç hukukçuların yetişmesine katkıda bulunabilmek amacıyla Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yarı zamanlı Öğretim Görevliliği yanında; İzmir Barosu Staj Eğitim Merkezi’nde eğitmenlik de yapmaktadır. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Ana Bilim Dalında Doktora çalışmalarına devam etmekte olup, tez aşamasındadır.

Eğitmen hakkında detaylı bilgiye https://www.eris.av.tr/ adresinden ulaşılabilir.

Kişisel Veri İşleme Envanteri Hazırlama Eğitimi için 1 inceleme

  1. Ezginaz Calisir (doğrulanmış kullanıcı)

    Çok kapsamlı ve bilgilendirici bir eğitimdi. Eğitmen Hakan Bey özenle hazırlanmıştı ve akıllarda soru bırakmayacak şekilde tane tane, detaylı olarak anlatım yaptı. Özellikle hazırladığı zihin haritası üzerinden anlatması konuyu daha kolay anlaşılır kıldı. Eğitim boyunca sıkılmadan, dikkatim dağılmadan takip edebildim. Hakan Bey’e ve e-hukuka teşekkürler.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Minimum 4 characters
E-bültenimize üye olun, hukuk alanında son gelişmeler ve güncel eğitimlerimizden haberdar olun.
This is default text for notification bar