İndirim!

VERBİS Kayıt ve Bildirimi Uygulamalı Eğitimi

(1 müşteri incelemesi)

425 355 KDV Dahil

Sertifikalı Eğitim

Eğitim Türü
Video
Eğitim Süresi
1 saat 50 dakika
Eğitim Puanı
Kategoriler: Etiketler: Product ID: 3366

EĞİTİM İÇERİĞİ

2016 yılında yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun veri sorumluları için getirdiği en önemli yükümlülüklerden biri VERBİS kayıt ve bildirim yükümlülüğüdür. VERBİS, veri sorumlularının işlemekte olduğu kişisel verilerle ilgili kategorik bazda bilgi girişi yapabilmeleri için kaydolmaları gereken bir kayıt sistemidir.  VERBİS kayıt yükümlülüğü, veri sorumlularının işlemekte olduğu kişisel verilere ilişkin periyodik ve güncel bilgilerin sunulmasını  şart koştuğundan veri sorumluları için devamlı bir bildirim yükümlülüğünü de kapsamaktadır. Bu sistemin aleni olması ve veri sorumluları için adeta bir karne niteliğinde olması, VERBİS kayıt ve bildirimlerinin büyük bir hassasiyetle yapılmasını gerektirmektedir. 

Bu eğitimimizde VERBİS kayıt ve bildiriminin, örnek bir veri sorumlusu üzerinden  ilk başvuru aşamasından başlayarak kaydın tamamlanması aşamasına kadar tüm süreçleri uygulamalı olarak anlatılmaktadır. VERBİS kayıt ekranı üzerinden ilerleyen eğitim sırasında, veri sorumluları tarafından VERBİS kayıt ve bildirimleri sırasında yapılan hatalı uygulamalara nedenleri ile birlikte değinilmekte ve  uygulamaya dayalı bir verim sağlanması hedeflenmektedir.  

Eğitim Başlıkları
  • Veri Sorumlusu İlk Başvuru
  • İrtibat Kişisi Atama
  • İrtibat Kişisinin Kaydı
  • VERBİS kaydı
  • VERBİS Bildirim Adımları

01.02.2021 tarihli canlı eğitime ilişkin video kaydıdır.

Eğitim sırasında katılımcılar tarafından sorulan sorular:

1- VERBİS kayıt yükümlülüğünde veri sorumlusunun başvuru tarihi mi esas alınır?

2- VERBİS’e kayıt yapıldıktan sonra bilgi girişleri için bir süre sınırlaması var mıdır?

3- İlk başvuruyu yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifre bilgisi gelmemesi durumunda ne yapmalıyız?

4- Eski kimliklerde yer alan din bilgisi, veri sorumlusunun işlediği veriler arasında VERBİS’e kaydedilmeli midir?

AV. M.HAKAN ERİŞ

Çalışmalarını kişisel verilerin korunması hukuku, inşaat hukuku, ticaret hukuku ve bilişim hukuku alanlarında yoğunlaştırmıştır, Yerli ve yabancı iştiraki şirketler ile kamu kurum ve kuruluşlarına danışmanlık hizmetleri vermektedir. İzmir Metrosu inşaat ihalelerinde ve ülkemizin en eski fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda danışmanlık yapmıştır. Birçok uluslararası spor organizasyonlarında hukuk müşavirliği görevlerinde de bulunmuştur. Genç hukukçuların yetişmesine katkıda bulunabilmek amacıyla Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yarı zamanlı Öğretim Görevliliği yanında; İzmir Barosu Staj Eğitim Merkezi’nde eğitmenlik de yapmaktadır. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Ana Bilim Dalında Doktora çalışmalarına devam etmekte olup, tez aşamasındadır.

Eğitmen hakkında detaylı bilgiye https://www.eris.av.tr/ adresinden ulaşılabilir.

VERBİS Kayıt ve Bildirimi Uygulamalı Eğitimi için 1 inceleme

  1. avahmet (doğrulanmış kullanıcı)

    Verbis konusunda aklımda hiçbir soru işareti kalmadı. Gereksiz detaylar yoktu. Çok iyi bir eğitimdi.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Minimum 4 characters